Травневі свята-відпочиваємо правильно


   Нарешті наближаються травневі свята. Скоро у вас буде можливість відпочити. Найкращий відпочинок у теплий період року, звісно на природі. Ви напевно вже спланували куди поїдете?
В ліс, на озеро... Там прекрасно!Природа дарує нам чисте повітря, бадьорість, гарний настрій. Але не варто забувати про правила поведінки на природі.
Найперша небезпека, яка може чекати на вас у лісі - це небезпека заблукати. Тому до лісу можна йти лише з дорослими, з батьками, учителями.


У лісі є свої закони, за якими живуть столітні дерева, комахи, звірі, птахи. Тому в ліс варто заходити спокійно, без галасу.
Під час відпочинку слід остерігатися зустрічі з дикими тваринами. А якщо ви їх побачили, дайте можливість їм утекти. При укусі тварини слід звернутися до лікаря.
 Також небезпечними можуть бути укуси комах.  Особливо укуси ос і бджіл у губи, язик, піднебіння.  Необхідно витягнути жало й накласти на місце укусу холодний компрес.
  Остерігайтеся також кліщів, їх на природі чимало. Деякі з них є носіями небезпечних хвороб. Щоб ця невидимка вас несподівано не атакувала, одягайтеся за правилами: ніяких босоніжок, шортів, маєчок. Тіло повинно бути закритим.

На відпочинку наше око чарують прекрасні рослини. Але крім смачних і корисних для нас ягід,  ви можете зустріти отруйні ягоди, рослини. Їх їсти ні в якому разі не можна! Про них потрібно знати й чітко розпізнавати.
    Отруйні ягоди:
                                       вороняче око
   вовче лико

                                                                 дурман звичайний
                                                                паслін
Отруйні рослини:
блекота 

чистотіл

красавка
 конвалія 

   Але й нищити їх не можна. Адже в природі все збалансовано, все знаходиться у рівновазі.
   Побачивши грибочки, не забувайте, що багато грибів є отруйними. Не всі гриби потрібно зривати. Зустріли незнайомий гриб - не чіпайте, не топчіть: комусь він дуже потрібен. Деякими видами грибів лікуються хворі звірята. А є гриби, що "дружать" з деревами, допомагають їм рости.Якщо на природі ви перебуваєте біля озера чи річки, пам'ятайте, що вода теж приховує небезпеку. Тому не можна дітям перебувати біля водойм без дорослих.


Пам'ятайте!


-не залишайте вогнище без нагляду;
- коли залишаєте місце відпочинку, обов’язково заливайте вогнище водою або засипайте піском, переконайтесь, що вогонь повністю загашено;

- не ламай гілля дерев та кущів;
-не руйнуйте мурашники;
- не руйнуйте пташині гнізда.
    Природа -це живий організм, а ми частинка природи. Тому й ставитися до природи треба, як до самого себе. Дуже важливо зберегти все таким, як воно є. Не нищити, не руйнувати, а залишити землю такою ж чудовою для інших поколінь. А ще важливо берегти своє життя й здоров'я, щоб насолоджуватися красою навколишнього світу. А це значною мірою залежить від нас самих, від нашої поведінки.Немає коментарів:

Дописати коментар