Мальовничі куточки рідного містаКожному мила своя сторона – говорить народна мудрість. Ось тут, у рідному краї, все близьке, рідне, найдорожче, отже цікаве. Наше рідне місто Ізмаїл розташоване у мальовничому куточку Бесарабії , де грає  хвилями Дунай і зовсім близенько гомонять свою одвічну пісню запашні поля пшениці.

 
      У будь-яку пору року милує око проспект Миру  з алеями каштанів, гарно оздобленим  світло-музичним фонтаном та парком Пам'яті.
  Проспект Суворова. Кожний крок по цій вулиці сповнений натхненням та красою. І з кожним роком наше місто все більше і більше перетворюється, росте, упорядковується. Просторі площі, затишні сквери і парки з прекрасними деревами і строкатими пахучими клумбами.
А ввечері все місто спалахує яскравими вогнями ліхтарів, заливається таємничим, захопливим неоновим світлом реклам. Місто живе своїм насиченим і неповторним життям. 
Не залишає байдужим і територія Морвокзалу.   Він прекрасний, і вдень і вночі, і взимку і влітку...   Цей прекрасний, блакитний Дунай завжди радо зустрічає своїх гостей.  Уздовж Дунаю ростуть
 могутні, горді тополі-велетні і розлогі кучеряві верби, що опускають свої тоненькі гілки-коси до самої води. Варто подути легкому вітерцю, і довгі гілки починають плавно погойдуватися, женучи по воді легкі брижі. У такі хвилини ці сумні красуні здаються  живими.


   Колишня Мала мечеть (XVI століття), зараз - діорама «Штурм фортеці Ізмаїл»
Мала мечеть - єдина мусульманська святиня, що збереглася на південному заході Одещини.  Доречі, завітавши до Діорами ви зможете багато дізнатися про історію міста Ізмаїл. Видатних людей, які жили і бували в нашому краї. Побачите багато цікавих і історично-цінних речей.  Ще про місто Ізмаїл можна дізнатися з книжок, які знаходяться в нашій бібліотеці. 
    Колись, може, хтось із вас, діти, також впише своє ім’я в історію нашого славного міста.
    А поки що просто любіть його, цікавтеся історією та сучасним життям Ізмаїла. І пам'ятайте, куди б нас доля не закинула,  і як  б ми далеко не знаходилися від свого рідного краю, ми завжди будемо душею і серцем з батьківщиною, і крізь сон десь серед ночі наші мрії будуть поринати у наш рідний край, де, ще жевріють наші сліди і наші щирі посмішки, де нас завжди чекають і зустрічають в щирі обійми.
Немає коментарів:

Дописати коментар