Жити в стилі еко - вчить бібліотека!


 Уявімо нашу планету! Відтепер вона не здається нам великою та неосяжною. Зараз її здоров’я, її життя у небезпеці. Вона потребує невідкладної екологічної допомоги. 

 У Землі змінюється голос: природні звуки поступаються звукам автомобілів, літаків, промислових підприємств. В атмосферу Землі викидається вуглекислий газ, природні водойми забруднюються витоками хімічних підприємств, сільсько-господарська діяльність людини призводить до ерозії грунтів та їх забруднення хімікатами. Та Земля заслуговує на шану!  

  Легенди розповідають,що наші предки виготовляли взуття із загнутими носиками, щоб під час ходьби не пошкодити трав’яний покрив. Так вони дбали не лише про себе, але й про нас, своїх далеких нащадків, які сьогодні відірвалися від природи і створили на планеті джунглі техногенної цивілізації.

  Не гаймо часу, адже у наших руках життя природи.

   Пам’ятаймо: планета не дісталася нам у спадок від минулих поколінь, ми позичили її у наступників. Змінивши свій споживацький стиль існування на життя в екостилі, ти у змозі врятувати довкілля. А зусилля, затрачені на зміну звичок (наприклад, побороти лінь), неминуче підуть на користь нашій планеті. 

            Набувай корисних звичок: 

* у магазин ходи із своєю торбинкою із натуральної бавовни;

* овочі і крупи набирай у спеціально пошиті для цього торбочки, а не поліетиленові пакети;

* знайди застосування старим речам: зроби з них підстилку для тварин чи ганчірки для прибирання будинку;

* запропонуй батькам віддавати на переробку всі відходи, яким можна дати друге життя;

* не пий з пластикових трубочок та склянок;

* сортуй сміття;

* компостуй залишки їжі (40-60% відходів на звалищах - це органічні відходи).

 Усе це маленькі кроки на шляху до чистого довкілля. Якщо ти хоч щось із цього зробиш, або від сьогодні почнеш, - ти вже рятуватимеш планету!

 Яким буде наше майбутнє для нас, жителів планети Земля, залежить тільки від нас! Не пануй над природою, а співпрацюй з нею, будь її невід’ємною частиною!

Немає коментарів:

Дописати коментар