Вчимося плавати!

  Влітку, в найгарячішу пору року, хочеться освіжитись і поплавати. І тому всі вирушають до моря, озера чи річки. А ти все ще не вмієш плавати?! І залишаєшся вдома, коли всі ідуть до басейну?! Мочиш ніжки на березі моря, не ризикуючи зайти на глибину?! Не впадай у відчай!

   Навіть якщо ти не вмієш плавати, можеш навчитися триматися на поверхні води. Насправді, людина, яка гарно вдихне повітря, набагато легша за воду і, якщо не борсатиметься від переляку, лежатиме на воді, як шматочок пінопласту.

   Найліпше це робити в басейні. Але можна й на мілині в теплій воді. Хай хтось із дорослих тобі допоможе. Спочатку вчимося «водному диханню».

  Швидко вдихни ротом якнайбільше повітря (щобільше вдихнеш, то краще триматимешся на воді). Занур обличчя у воду, повільно дорахуй до 10 і, не поспішаючи, видихни носом, щоб з’явилося багато-багато веселих бульбашок. Тепер швидко підніми голову і якомога швидше й більше вдихни. Головне - робити це без паузи. Не зупиняйся, щоб виплюнути воду чи обтерти обличчя. Виходить? Тренуйся, збільшуючи затримку дихання.

  Тепер вчимося триматися на воді.Пам’ятай: вода не любить паніки й напруження. Якщо ти гарно вдихнеш

і розслабишся, вода виштовне тебе нагору.

  Можна робити «зірочку» обличчям у воду або горілиць. Зайди у воду по пояс. Підніми руки. Вдихни якнайглибше. Занур обличчя і руки у воду, підніми ноги. Спочатку ти зануришся у воду. Але якщо не злякаєшся, розкинеш руки й ноги «зірочкою» і розслабишся, то вода тебе підніме угору. Не бійся: ти вмієш затримувати повітря, а коли воно закінчиться - зможеш встати. Коли навчишся триматися на воді, тренуйся видихати у воду. А потім спробуй відштовхнутися руками, швидко підняти голову, глибоко вдихнути й знову зануритися.

  Якщо лежатимеш на спині - вигинай її. Лягай так, щоб нічого, окрім неба, не бачити. Лежачи "зірочкою" на спині, легко дихати й відпочивати. У такому положенні в теплій воді ти не потонеш і, у разі чого, зможеш дочекатися допомоги. А якщо почнеш повільно ворушити прямими ногами, то...попливеш! Головне, аби хтось слідкував,щоб ти, поки вчишся, раптово не заплив на глубину.

 Щоб з тобою не трапилося біди, дотримуйся основних правил безпеки:

* Не панікуй! Завжди будь спокійним. Якщо ти навчишся триматися на воді, тобі не доведеться панікувати.

* Не запливай далеко, а якщо це сталося - відпочивай "зірочкою."

* Не заходь у холодну воду! Не купайся довго, щоб не змерзнути.

* Якщо схопила судома, не панікуй - можна врятуватися! Пливти можна навіть без ніг чи без рук. А ще до твоїх плавок чи купального костюма завжди потрібно приколювати гостру шпильку, щоб штрикнути нею в зведену судомою ногу.

* Ніколи не купайся в заборонених чи незнайомих місцях! 

* Не стрибай у воду в незнайомому місці. Найліпше це робити в спеціально обладнаному місці. Бо в звичайному ставку може бути надто мілко або на дні лежать гострі уламки чи каміння. 

Сподіваємось, що тобі стануть у пригоді наші поради!
Отож, щасливого тобі плавання!

Немає коментарів:

Дописати коментар