Шкільна круговерть

Ось і продзвеніла веселкова карусель теплого літа, зібрано багатий урожай хліба, у садах доспіли яблука і сливи. А вересень знову зібрав вас у рідному колі. У когось попереду багото шкільних років, а хтось уже вийшов на "фінішну пряму".
1 вересня традиційно вважається Днем знань. Про знання можна казати багато, але хочеться скористатися висловлюванням мудрих людей, які варто взяти до уваги на все життя. Знання - це скарб, а вміння вчитись - ключ до нього. Доводити людині необхідність знань - це все одно, що переконувати її у корисності зору. Сам час постійно вимагає: не хочеш відстати від життя - учись!
Отож, вітаємо усіх школярів, студентів, вчителів та батьків з початком нового навчального року!

ШКОЛА ЖИТТЯ

Чому насправді навчають у школі? Читати, писати чи вмінню зазубрювати назви столиць держав? А можливо, чомусь більшому?
Саме там ми пізнаємо світ, шукаємо своє місце в ньому, вивчаємо закони, які часто самі ж і вигадуємо. Але ж має бути спосіб вижити серед купи домашніх завдань, суворих учителів та надокучливих, а часом і жорстких учнів. Спробуємо знайти його разом!

Друг мій - ворог мій
Яку роль ти відіграєш у класі? Належиш до кола популярних або стаєш помітним лише коли іншим треба списати? А можливо, тобі дісталася гірка доля загального об'єкта глузувань? У будь - якому випадку ПОДУМАЙ, ЧОМУ ВСЕ ВІДБУВАЄТЬСЯ САМЕ ТАК. Можливо, однокласники сприймають тебе як ходячий довідник лише тому, що не дозволяєш їм дізнатися, який ти насправді? Глузування часто викликані заздрістю чи необхідністю самоствердитися за чужий рахунок. А в дійсності кривдники виявляються закомплексованими, невпевненими в собі дітлахами. Тож, аби припинити знущання, стань дорослішим за них. ВІДЧУВШИ ТВОЮ ПСИХОЛОГІЧНУ, А НЕРІДКО Й ФІЗИЧНУ ПЕРЕВАГУ, "ДІТЛАХИ" БОЯТИМУТЬСЯ СПЕРЕЧАТИСЯ. Можливо, що нападки з боку інших пов'язані з твоєю неадекватною реакцією на жарти. Придивися до себе, адже причина негативного ставлення оточуючих може ховатися саме в тобі.

Жахіття, на ім'я "домашка"

Чомусь кожен учитель вважає, що він єдиний у школі, хто задає домашні завдання. От і доводиться відразу після уроків знову братися за навчання. ЩОБ НАДВЕЧІР У ГОЛОВІ УТВОРИЛАСЯ КАША З ВИВЧЕНИХ НАПАМ'ЯТЬ ВІРШІВ, ХІМІЧНИХ ФОРМУЛ І СТОЛИЦЬ АФРИКАНСЬКИХ ДЕРЖАВ. То як же виконувати всі ці численні домашні завдання й не з'їхати зглузду? Після школи обов'яково відпочинь і лише потім сідай за книжки. Спочатку виконай ті завдання, що не потребують багато часу. Якщо щось не виходить - облиш і виконай інше. Потім знову візьмися за важку задачку. Адже розумні думки найчастіше відвідують саме "свіжі голови".
ГЕОГРАФІЯ ТА ІСТОРІЯ КРАЩЕ ЗАПАМ'ЯТОВУВАТИМУТЬСЯ, ЯКЩО УЯВЛЯТИМЕШ ПРОЧИТАННЕ як захопливу подорож у просторі часу. До того ж так набагато цікавіше.
Якщо ж раптом із якихось причин домашнє завдання залишилося невиконаним, не варто дурити вчителя. Краще чесно в усьому зізнатися: "ЧЕРЕЗ ЗБІГ НАДЗВИЧАЙНИХ ОБСТАВИН Я І МОЄ РІВНЯННЯ ЗАЙМАЛИ РІЗНІ ПОЗИЦІЇ В ЧАСІ І ПРОСТОРІ".

Хто навчає вчителів?
Шкільні викладачі не лише наші гіди до країни знань, вони перед усім люди, що, як і всі інші, заслуговують на повагу, хороше ставлення та розуміння. Хоча це зовсім не означає, що вони можуть дозволити собі поводитися зневажливо, принижувати та ображати тебе й однокласників. Двійка - це тільки оцінка певних знань, а не особистості. Учитель - зовсім не другий батько чи мати, це така ж сама людина, як і ти, але більш освічена. Не краща і не гірша. Тому і треба з користю використовувати його знання та той час, який проводиш у школі.

ШКІЛЬНА АБЕТКА

- Шановний добродію, чи не будете Ви такі ласкаві відповісти, скільки буде два плюс два?
- Ваше запитання - велика честь для мене, вчителю. Але не наважусь образити такого вельмишановного пана помилковою відповіддю... З Вашого дозволу, залишу за собою право утриматися від відповіді... 
Приблизно така розмова між викладачем і його підопічним могла відбуватися у шкільних стінах кілька століть тому. Словник же нинішніх учителів і учнів значно спростився...
СЛОВНИК УЧИТЕЛЯ:
А - А поїсти ти не забув?
Б - Більше не впущу до класу після дзвоника!
В - Вийди за двері!
Г - Гляньте, який розумник.
Д - Для кого я пояснюю нову тему?
Е - Ех, ви, ледарі!
Є - Є щодениик?
Ж - Жуватимеш після уроків!
З - Замовкніть! Попереджаю востанне!
І - І як вас чому - небудь навчити?
Ї - Їжею не кидатися.
К - Коли нарешті відбудеться те свято, що батьки розпишуться у твоєму щоденнику?
Л - Ледарям не місце в цій школі!
М - Можеш хоч на мить замовкнути?
Н - Не сперечайся зі мною!
О - О милостивий Господи! Коли вже настане час, і я піду на пенсію?!
П - Пояснюю востанне. Для дурнів.
Р - Раніше були учні  як учні, а тепер...
С - Соромно так і не вивчити табличку множення до дев'ятого класу!
Т - Та-а-ак... До дошки йде...
У - Усім завтра здати гроші на ремонт.
Ф - Фу, який гидкий почерк.
Х - Хочеш продовжити урок у коридорі?
Ц - Цить! Не заважай!
Ч - Чому знову запізнився?
Ш - Шпори на мій стіл! Негайно!
Щ - Що це за зовнішній вигляд?
Ю - Юначе, може досить теревенити?
Я - Як ти зі мною розмовляєш?

СЛОВНИК УЧНЯ:
А - А Довгодрищенко знову на мене плюється!
Б - Більше так не буду!
В - Вау! Прикольна у тебе мелодія.
Г - Ги-ги-Ги...
Д - Дай списати!
Е - Е-е-е... як там...забув.
Ж - Жерти хочу!
З - Завтра вивчу.
І - І коли все це скінчиться?
К - Капець, попалилися!
Л - Ліньки щось...
М - Можна вийти?
Н - Не знаю...
О - Ой, щось зуб розболівся, відпустіть мене додому...
П - Потім зроблю домашку...
Р - Руки геть!
С - Сам дурень!
Т - Таких ідіотів іще треба пошукати.
Ф - Фізри не буде!
Х - Хух, цього разу пронесло.
Ц - Ця, математичка вже дістала!
Ч - Чого вона до мене чіпляється із своїми задачами?
Ш - Шухер! Директор!
Щ - Ще чого не вистачало!
Я - Я більше не буду.

Багато хто з наших читачів стали студентами. Наша бібліотека вітає усіх з такою значущою подією у житті. Нехай ваші прагнення до знань та самовдосконалення постійно зростають, а навчання буде успішним. А найголовніше - нехай роки студенства будуть насичені найяскравішими подіями, які буде безмежно приємно згадати до найменших дрібниць!
Даруємо вам декілька рецептів, і жартома і всерйоз, з "Студенської куховарської книги":
"Яєчня на прасці"
Для приготування знадобиться: 5 яєць, сіль, хліб, олія, праска, товариш, який триматиме праску.
Розігрій сковорідку на прасці, змасти олією, поклади хліб, залий яйцями, посоли. Смаж, доки у товариша не затерпне рука.
"Вермішель в електрочайнику"
Інгредієнти: вермішель - 250 г, чайник, сіль, перець. Закип'яти в чайнику воду, засип туда макарони. Вари до готовності. Прикрась сіллю та перцем.
На десерт можно дозволити собі трохи ласощів.
"Булочка солодка"
Спосіб приготування: знайди гроші, купи в магазині булочку, притруси цукром або змасти бабусиним варенням. 
Насолоджуйся смаком!
Початок нового навчального року, чим не привід для справжньої вечірки з друзями. Якщо ти ще не встиг відсвяткувати, даруємо тобі кілька порад. Ці поради ти можеш використати для підготовки й інших свят, які можливо будуть відбуватися в твоєму житті. Щоб свято запам'яталося не лише тобі, а й приятелям, сусідам із першого по дев'ятий поверх і випадковим перехожим, підготуйся до вечірки заздалегідь...
Як зустріти запрошених
Аби підняти друзям настрій іще з порогу, вивісіть у передпокої жартівливі "ПРАВИЛА ДЛЯ ГОСТЕЙ", наприклад такі:
  • Не сунути пальці в розетку.
  • Не сідати повз стілець.
  • Не істи моїх тарганів (не приносити своїх).
  • Не підсовувати мишей у сумки дівчатам.
  • Не бити поліцейських, яких викличуть сусіди (останніх також не лупцювати).
  • Не спати на системному блоці, столі, вішалці, плиті, шафі, у ванній.
  • Забороняється забирати з собою більше, ніж приніс.
  • Не їсти напередодні візиту гороховий суп тощо.
Виготуй також святкову "стінгазету" - розпиши великий аркуш жартами, анекдотами, прикольними висловами (накачай з інтернету чи просто повирізай з газет та журналів). 
Аби гості не сумували, неодмінно приготуй прикольні конкурси й цікаві забавки! Наприклад:
На клаптиках паперу напиши жартівливі "пророцтва", наприклад: "Завтра на автобусній зупинці зустрінеш дівчину/хлопця своєї мрії", "Дорогою додому знайдеш під кущем 100 гривень!", "Незабаром схуднеш на 20 кг/погладшаєш на 10!" тощо. Аркушики згорни трубочкою та кинь у капелюх. Нехай кожен гість по черзі тягне "сюрприз від ворожки" і, звичайно, зачитує його в голос. 
☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺

Своїх читачів бібліотека привітала з 1 вересня новими цікавими заходами, конкурсами та книжковими виставками.

Старший абонемент запросив своїх читачів на незвичайну риболовлю. Але хлопцям і дівчатам треба було "упіймати" не рибку, а книжку. 
Кожен читач може порекомендувати книжку, яка стане "справжнім трофеєм" для іншого читача. Інтрига полягає у тому, що назва і зміст книжки читачу не відомі і як на справжній риболовлі не знаєш, що потрапить на гачок, поки не виловиш.


Читачі з радістю сприйняли таке нововведення!1 вересня розпочався конкурс "Цікава школа", у якому кожен з вас може прийняти участь.
Якщо ти вважаєш свою школу найкращою. Якщо тобі завжди цікаво в школі. Якщо ти бажаєш розповісти про свою школу, заповнюй анкету (яку можна взяти у бібліотекарів), додавай шкільні фото, малюнки та вірші про свою школу.
Поділися власними секретами, щоб у жодній школі міста не було сумно.

Бажаємо міцного здоров'я та успіхів у навчанні!

Немає коментарів:

Дописати коментар