На варті наших душ - Небесна сотня   Щороку ми вшановуємо пам'ять героїв різних історичних подій: битви під Крутами, Голодомору 1932-1933 років…Тепер ми стали сучасниками ще однієї масової трагедії нашої країни. 11 лютого 2015 року Указом Президента України «Про вшанування подвигу сучасників Революції Гідності та увічнення Героїв Небесної Сотні» в країні встановлено особливий пам’ятний день – День Героїв Небесної Сотні, який відзначається щорічно 20 лютого.

  Їх назвали Небесною Сотнею – українців, які загинули у Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути народом – джерелом і мірилом влади у власній державі, за країну, в якій не страшно буде жити.

 Чому Небесна Сотня? На Майдані був прийнятий розподіл на сотні, аналогічно розподілу на військові загони часів Запорозької Січі. Сотні мали свої назви від регіонів, звідки приїхали люди, наприклад Львівська сотня.

 Загиблих назвали Небесною Сотнею. Вважають, що їхні душі потрапили до раю і з неба Сотня продовжує охороняти Україну.


   На шляху до незалежності український народ завжди приносив у жертву своїх найкращих синів та дочок. У цьому довгому списку і Герої Небесної Сотні. Саме вони зуміли рішуче стати до боротьби зі злом , заплативши за перемогу надвисоку ціну – власне життя. То чи може може бути забута кров героїв , пролита на вулицях Києва? Чи можемо ми, живі, забути невинно вбитих? Можлива лише одна відповідь – ні!

Революція Гідності або ж Єврореволюція, Євромайдан проходила з листопада 2013 по лютий 2014. Чому ж днем пам’яті героїв Небесної Сотні стало 20 лютого? Бо саме у цей день силові структури вперше відкрито стали застосовувати справжню зброю проти учасників революції, не даючи їм жодного шансу.

 Сотня історій, сотня людських життів, сотня нових зірочок на  українському небосхилі, сотня героїв! Ще не скоро висохнуть сльози матерів, які втратили своїх Героїв. Оплакує Героїв Небесної Сотні вся українська спільнота. Ми повинні завжди пам’ятати про цих мужніх людей, які не боялись померти за Україну. 

Хай пам'ять про них згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення нашої держави.

Слава Україні! Героям слава! Слава Небесній Сотні!


2 коментарі: