Від 2014 року Україна бореться за суверенітет і соборність. Російський агресор тимчасово окупував окремі українські землі. Але всі вони обов’язково будуть звільнені. Україна переможе ворога й відновить територіальну цілісність. Вистояли – переможемо!

Пропонуємо вам добірку фільмів про російсько-українську війну, які, на наш погляд, зараз варто подивитися або передивитися. Щоб іще краще розуміти, хто ми є і з ким нам випало боротися вже більше як 400 років. Щоб вшанувати пам'ять тих, хто віддав життя за нашу свободу.



1.«Кіборги» (2017) – про оборону від російських загарбників  Донецького аеропорту. 

Режисер: Ахтем Сеітаблаєв, сценаристка: Наталка Ворожбит.


 

 

2. «Іній» (2017) – литовсько-французько-українсько-польська воєнна

драма  про молодого литовця Рокаса. З гуманітарною допомогою він потрапляє на схід України, де знайомиться з двома військовими журналістами. З ними переживає жорстокі реалії війни.

Режисер: Шарунас Бартас, сценаристи: Шарунас Бартас, Анна Коен-Янай.

 

3.«Донбас» (2018). Це 13 історій – художніх реконструкцій справжніх подій 2014 року, зафіксованих у журналістських репортажах, любительських відео та спогадах місцевих жителів на окупованих територіях сходу України.

Режисер і сценарист: Сергій Лозниця.

 

 

4.«Позивний Бандерас» (2018) – гостросюжетний детектив про

виконання групою розвідувальників операції зі знешкодження російського диверсанта. В основі картини – щоденник нацгвардійця Сергія Башкова з позивним «Індіанець» та реальні історії бійців АТО.

Режисер: Заза Буадзе, сценаристи: Сергій Дзюба, Артемій Кірсанов.

 

5..«Іловайськ 2014. Батальйон Донбас» (2019) – художній фільм,  заснований на реальних подіях. Багато його персонажів – також реальні люди бійці, які вижили в Іловайському котлі (у тому числі командир штурмової групи батальйону «Донбас» Тарас Костанчук, який став продюсером стрічки, зіграв самого себе). 

Режисер: Іван Тимченко, сценарист: Михайло Бриних.  

 

6.«Черкаси» (2019) – описує події після Революції Гідності, коли тральник ВМС України «Черкаси» разом із іншими кораблями опинився в блокаді в бухті «Донузлав». Екіпажі деяких кораблів перейшли на бік ворога, «Черкаси» ж залишалися вірними Україні та три тижні чинили опір. 

Режисер: Тимур Ященко, сценаристи: Роберт Квілман, Тимур Ященко.


7.«Додому» (2019) – історія кримських татар, які й досі переживають злочинні дії проти них рф. 

Режисер: Наріман Алієв, сценаристи: Наріман Алієв, Марися Нікітюк.  

 

8.«Атлантида» (2019) – антиутопія про життя в Україні після її перемоги у війні з Росією. Події відбуваються у 2025 році. 

Режисер і сценарист: Валентин Васянович.  

 

9.«Погані Дороги» (2020) – п’ять новел про життя на сході України на тлі російсько-української війни. Усі історії об’єднані темою доріг – у буквальному та образному сенсах. 

Режисерка та сценаристка: Наталка Ворожбит. 

 

10.«Наші котики» (2020) – сатирична комедія про пригоди бійців АТО під час бойового чергування. За основу взято розповіді  добробатів та бійців ЗСУ.

Режисер і сценарист: Володимир Тихий. 

 

 

11.«Мати Апостолів» (2020) – воєнна драма про небезпечні випробування і поневіряння матері, яка шукає сина після збиття його літака. 

Режисер: Заза Буадзе, сценаристи: Ратха Макеєнкова, Заза Буадзе.

 

 

12.«Земля блакитна, ніби апельсин» (2020) – про виживання родини в Красногорівці під постійними обстрілами.

Режисерка та сценаристка: Ірина Цілик.

 

 

13.«Зошит війни / War Note» (2021) – документальна стрічка, створена із особистих відеозаписів, зроблених на телефон або камеру, українських військових чи добровольців.

Режисер: Роман Любий. 

 

 

14.«Снайпер. Білий ворон» (2021) – перший український фільм про російську-українську війну, що вийшов на великі екрани після повномасштабного вторгнення. Цей воєнний екшн про Миколу, який у 2014 році приєднався до добровольчого батальйону, а згодом став висококласним снайпером.

Режисер: Мар'ян Бушан, сценаристи: Мар'ян Бушан та Микола Воронін.

 

15.Серіал «Мама» (2021) – драма, заснована на реальних подіях, про те, як матір дізнавшись, що її сина захопили в полон на Луганщині біля Слов’яносербська, вирушила на порятунок сина. 

Авторка серіалу: Валентина Руденко, режисер: Сергій Маслобойщиков.

 

 

Немає коментарів:

Дописати коментар