Парасольки підводного царства


Любі читайлики, вітаємо вас з початком літніх канікул. Бажаємо всім добре і змістовно відпочити, набратися незабутніх вражень та гарного настрою на все літо .

Влітку ви відправитесь на відпочинок до моря і зустрінете там медуз. А що вам відомо про медуз? Що це за тварини? Ось сьогодні ми про це і розповімо вам.

Медузи – це не риби, вони безхребетні. Вони належать до того ж типу що й корали. Медузи жили ще 650 мільйонів років тому і зараз живуть у всіх океанах і морях. Вони живуть не тільки в солоній воді , але і в прісній. 

Цікавий факт – всі прісноводні медузи абсолютно нешкідливі – вони не вміють жалити. Всього у світі налічують близько 10 тисяч різних видів медуз.
 Життєвий цикл медузи починається з поліпа, який через кілька місяців або років перетворюється на медузу. Деякі з них красиві, деякі виглядають потворно, серед них зустрічаються як цілком нешкідливі створіння, так і небезпечні.

Тіло медуз приблизно на 95% складається з води. Коли медуз виносить на берег, вони швидко висихають і зникають. У цих тварин немає легенів – вони дихають усією поверхнею тіла. У них 24 ока. Медузи не мають мозку, але мають дві нервові системи, які допомагають виявляти зміни у довкіллі та знаходити здобич.

Своєю назвою медузи зобов’язані легенді про Медузу Горгону (читайте у Міфах Давньої Греції).
 

Незважаючи на свою крихкість, медузи живуть на глибині до 10 кілометрів під поверхнею води.

Кубомедуза , або морська оса, плаває зі швидкістю близько двох метрів за секунду, а отрута, що міститься в тілі медузи, здатна вбити понад дві сотні людей за кілька хвилин. Дотик цієї медузи смертельно небезпечний. Щупальця отруйної медузи лишаються небезпечними впродовж довгого часу навіть після того, як медуза загине .

Найбільша медуза в світі - арктична гігантська. Розміри купола найбільшої виявленої особини становили понад 2.28 метрів, а довжина щупалець понад 36 метрів.

Медузи здатні самостійно пересуватися, але частіше всього вони віддають перевагу дрейфуванню за течією. 
Медуз навіть їдять. Їх подають не в кожному ресторані, але їстівні види медуз існують і вважаються делікатесом, наприклад у Кореї. А в Японії медуз навіть навчилися перетворювати на цукерки: японські старшокласники придумали робити з Номури солодку і солону карамель. 
Багато медуз виглядають незвично і навіть чимось схожі на кораблі прибульців, але все-таки вони - жителі планети Земля. Хоча і в космосі медузи побувати встигли. НАСА вперше відправило медуз у космос на борту шатра "Колумбія" ще на початку 90-х років, щоб перевірити, чи зможуть вони жити в умовах невагомості.

Яка ж користь від медуз? Медузи очищають морські води від дрібного органічного сміття.
В Києві відкрили музей медуз. Це без перебільшення унікальне місце, де зібрана чудова колекція живих медуз із різних куточків водного світу. В ньому можна поспостерігати за граціозністю найдавніших представників морської фауни.

 Якщо  цього року вам не вдасться відправитися до моря, не засмучуйтесь, ви власноруч можете зробити медузу.Більше інформації про медуз ти зможеш дізнатися із книжок. Завітай до найближчої бібліотеки! 

Природа навколо тебе казкова та багата. Потрібно лише звертати на неї свою увагу!

Немає коментарів:

Дописати коментар